top of page
שלוש עבודות ברוח הבוטו – ריקוד וקול.
ליל קיץ על גב לוויתן
תאריך: חמישי 21.6
פתיחת דלתות: 20:00
תחילת מופע: 21:00
כרטיס: 70 ש"ח
בקנייה מראש: 60 ש"ח
לזכאי הנחה: 50 ש"ח

חיילים/ סטודנטים/ תושבי נטף

ולידידי התיאטרון!

לרכישת כרטיסים
* רכישת הכרטיסים באתר תתאפשר
   עד יום המופע בבוקר.

צילום - natasha shakhnes

והסלע תלוי ברוח \ סולו מאת תמר בורר

 

העבודה העוסקת ביחסי הגומלין שבין מוצקות ויציבות לבין שבריריות מופשטת והיותה תלויה בין שמיים וארץ.
חיינו מורכבים מרבדים רבים הנתונים לשינויים תמידיים. ביניהם, אנו נעים, מוצאים, מאבדים ושוב מוצאים רגעי איזון והרמוניה. 
עבורי, סגולתו של הריקוד היא האפשרות לחוות חוויה שלמה של רגעים חד פעמיים וייחודיים, ובמקביל , להתבונן בהם כעדה : להשקיף עליהם ממעוף הציפור או מעל גבו של הלויתן.. למען אחדות זו אני רוקדת.
אני מודה על הזכות להעניק את רוח הריקוד המפעמת בליבי לכל המתבונן בה..
 

תמר בורר, רקדנית בוטו, יוצרת בימתית, אמנית רב-תחומית. החל משנת 1988 יוצרת, רוקדת ומופיעה עם עבודות סולו, דואטים ועבודות לאנסמבל על במות בארץ ובעולם.מלמדת סדנאות בוטו לרקדנים, אומנים רב תחומיים ומטפלים באומנויות, ומטפלת בדמיון מודרך באוכלוסיות בעלות תסמונות פסיכופיזיות בארץ ובעולם. מנהלת אומנותית שותפה של פסטיבל המחול ליוצרים עצמאיים "הרמת מסך" 2010-2011, מייסדת ומנהלת אומנותית של פרויקט "סלון בוטו"- לקידום אומני בוטו בארץ. ביצירתה,עוסקת תמר בערכים ובזכויות אדם, כמו גם בהתבוננות פילוסופית על מבנה התודעה האנושית.

 

 

Voodoo Child \ רות וידר מגן ומיכאל שחרור 

 

שיר\ריקוד המשוחח עם המרד הרוחני-חברתי של שנות  השישים. קטעים מתוך בורחס, ג'ימי הנדריקס ונינה סימון משתקפים במצבי גוף יצוריים, ראשוניים, וקדם תרבותיים. הבעת הגוף טוטאלית כך שקול ותנועה נתפסים כרצף אחד ורובדי קיום שונים מתקיימים ומבוטאים בו-זמנית.
 יצורים ואישיויות שונות "עולות לבמה", גם אישיויות "נחותות" שבדרך כלל מודרות . יחד מתגלה קיום אקסטטי כשהאדם המתוחכם והיצור חד הם.

 

מיכאל שחרור הוא אמן אימפרוביזציה גופנית, ומורה לתנועה, BMC, אימפרוביזציה ו'פולדאנפולד'- טכניקת צ'י גונג שפיתח. בעל תואר שני בקומפוזיציה במחול מהאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. למיכאל עניין במתח ובקשר בין אותנטיות ואמנות. הוא מוצא את עצמו בנוכחות יצורית, אנושית, גולמית ומיידית המתקיימת במרחב של מיומנות תנועתית וכוונה אמנותית.

 

רות וידר מגן רות עוסקת מזה 25 שנה ביצירת מוסיקה קולית ותיאטרון המגדירים שימושים חדשים לקול -גוף.  פיתחה טכניקות ייחודיות לעבודה עם קול ביחס לשפה וגוף, וכפיסול בחללי הפנים-גופיים ובחללים חיצונים עד האין סוף. רות הוזמנה פעמיים להופיע לפני הדלאי לאמה והופיעה בפסטיבלים למוסיקה ותיאטרון בהודו, קוריאה, רוסיה, תאילנד ,בריטניה, ארצות הברית...ועוד. הוציאה שני אלבומים- 'אין זוהר' עם 'סאונדס טרו' SOUNDS TRUE בארצות הברית ו " כדאייל שבתא" אם הנגן מארק אליהו.

 

 

 

661 ק״מ מכאן \ מאת אילת אולמן
(מוסיקה מאת Gulaza)

 

מחול שנוצר כמחווה אנושית לסיפורם האמיתי של אישה וילד סורים ניצולים יחידים מחמולה שלמה שנקברה תחת הריסות ביתם בחלב. זהו מחול המנסה להיישיר מבט אל לב הפצע ובמקביל לתת מסר של שותפות איכפת ובשאיפה ריפוי , דרך השפה של אמנות וטקס.
 

 

אילת אולמן יוצרת מלמדת ומופיעה בתחום בתחום הבוטו כ-20 שנה. תלמידתה של מיה דונסקי השתלמה אצל אבי הבוטו קאזו אונו ביפן בוגרת בית הספר לתיאטרון חזותיוהאקדמיה למחול בחוג לתנועה, מלמדת צ׳י קונג לבריאות האישה ומלווה נשים בתהליכי ריפוי בתנועה וטקס.

 

 

צילום - JEWBOY

"הבוטו הינו מחול נשמה שנוצר כמרד רוחני בתרבות היפנית המסורתית אחרי מלחמת העולם השנייה הבוטו מבקש לגעת בהוויה של נוכחות וטקס דרך הקשבה עמוקה לתנועה הפנימית וביטוי טוטאלי שלה ב״כאן ועכשיו״.
זהו בעצם מחול של נוכחות דרכו עוברים רגשות מחשבות ומצבי הוויה."
 
bottom of page